Teknoloji

Sosyal Medya Uygulamaların Güncel Kullanıcı Sayıları

Facebook

 

Bu kolayca dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi ve en yaygın kullanılanlardan biridir. Ve belki de 1 milyar kullanıcı hesabının simgesi olan ilk Facebook.

Arkadaşlarınız ve akrabalarınızla ağ kurma özelliğinin yanı sıra, çevrimiçi satış yapmak için farklı Facebook uygulamalarına erişebilir ve hatta ücretli Facebook reklamlarını kullanarak işletmenizi, markanızı ve ürünlerinizi pazarlayabilir veya tanıtabilirsiniz.

Son zamanlarda Facebook, 3. tarafların 87 milyondan fazla kullanıcının kişisel verilerine erişmesine izin vererek milyonlarca kullanıcının güvenini kaybetti. Bu muazzam bir güven kaynağıdır ve sosyal medya platformunun izleyicileri arasında bir huzursuzluk hissi yaratmıştır. O kadar ki, artık insanların kendilerini Facebook’tan tamamen kaldırdıkları ve bunun yerine diğer ağları kullandıkları #deletefacebook kampanyası var. Facebook’un verilerinizle ne yaptığından endişe ediyorsanız, neden Facebook’a alternatifler hakkındaki rehberime göz atmıyorsunuz ve aileniz ve arkadaşlarınızla etkileşime girmeniz için daha iyi bir yer olup olmadığını görmüyorsunuz.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 1.59 milyar

WhatsApp

 

2014 yılında Facebook tarafından satın alınmış olmasına rağmen, bu anlık mesajlaşma platformu bağımsız bir varlık olarak var.

Sahneye Facebook’tan çok daha geç geldi, ancak dünyadaki milyonlarca insanın hayal gücünü, bireylerle ve gruplarla anında iletişim kurma ve paylaşma yeteneği vererek yakalayabildi. WhatsApp çağrı özelliği sadece kek üzerine krema!

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 1 milyar

QQ

 

Tencent QQ (daha popüler olarak QQ olarak bilinir) bir anlık mesajlaşma (sohbet tabanlı) sosyal medya platformudur. Çin’de piyasaya sürüldükten sonra uluslararası oldu (80’den fazla ülke kullanıyor).

Metinler, video görüşmeleri ve sesli sohbetler aracılığıyla arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için kullanılabilir. Sohbetlerinizi çevirmek için yerleşik bir çevirmen bile vardır. Daha fazla bilgi edinmek için Çin Sosyal Medya istatistikleri sayfamıza gidin.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 853 milyon

Sosyal Medya Uygulamaların Güncel Kullanıcı Sayıları
Sosyal Medya Uygulamaların Güncel Kullanıcı Sayıları

WeChat

 

Bu, seçtiğiniz insanlarla bağlantı kurmanızı sağlayan mesajlaşma ve arama için hepsi bir arada iletişim uygulamasıdır (WhatsApp’a benzer). Ayrıca Tencent tarafından Çin’de geliştirildi ve QQ ile birlikte kolayca çalışabilir. Gereğince  BI istihbarat raporunda , WeChat kullanıcı sayısı hızla WhatsApp kullanıcı sayısı ile arayı kapatıyor.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 697 milyon

 QZone

QQ ve WeChat gibi QZone da Tencent tarafından geliştirilen bir başka sosyal ağ hizmetidir. Fotoğraf paylaşmanıza, video izlemenize, şarkı dinlemenize, blog yazmanıza, günlükleri korumanıza vb. Olanak sağlar. Ayrıca aksesuarları seçmenize ve QZone web sayfalarınızın görünümünü ve tarzını özelleştirmenize olanak tanır.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 640 milyon

 Tumblr.

 

2013 yılından bu yana Yahoo’ya ait olan Tumblr, beğendiğiniz şeyleri bulmak ve takip etmek için kullanılabilecek bir sosyal medya cum mikro blog platformu olarak hizmet vermektedir . Ayrıca, multimedya dahil herhangi bir şeyi kısa biçimli bir blog’a göndermek için de kullanabilirsiniz. Dahası, neredeyse her şeyi özelleştirme esnekliği sağlar.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 555 milyon

 Instagram

 

Instagram, tamamen fotoğraf ve video paylaşmaya dayanan benzersiz bir sosyal ağ platformu olarak başlatıldı. Bu fotoğraf paylaşım sosyal ağ uygulaması böylece hayatınızın en güzel anlarını telefonunuzun kamerasıyla veya başka bir kamerayla yakalamanızı ve bunları sanat eserlerine dönüştürmenizi sağlar.

Bu mümkündür, çünkü Instagram fotoğraflarınıza birden fazla filtre uygulamanıza izin verir ve bunları Facebook ve Twitter gibi diğer popüler sosyal ağ sitelerine kolayca gönderebilirsiniz. Şimdi Facebook imparatorluğunun bir parçası. Bilgi Instagram kitle oluşturmak için nasıl .

Sosyal katılımı ve kitle sayısını artırmanıza yardımcı olmak için Instagram Araçları hakkında daha fazla bilgi edinin .

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 400 milyon

Sosyal Medya Uygulamaların Güncel Kullanıcı Sayıları
Sosyal Medya Uygulamaların Güncel Kullanıcı Sayıları

Twitter

 

Bu sosyal ağ sitesi, mesajınızı dünyaya iletmek için sınırlı sayıda karakter (280’e kadar) içeren kısa metin mesajları (tweet adı verilir) göndermenizi sağlar. Çevrimiçi alışveriş için büyüyen çılgınlıkla Twitter, işletmelerinizi tanıtmanızı ve hatta doğrudan tweet’ler aracılığıyla alışveriş yapmanızı mümkün kılıyor. Mükemmel Twitter profilini nasıl oluşturacağınızı öğrenin .

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 320 milyon

Google+ (Artık Kullanılamaz)

 

Teknoloji devi Alfabesine (Google) sahip olan bu ilgi alanına dayalı sosyal ağ platformu, mesajlar, fotoğraflar, videolar, sitelere faydalı bağlantılar vb. Paylaşarak insanlarla iletişim halinde kalmanızı sağlar. Ayrıca Hangouts aracılığıyla video konferansı desteğini genişletir ve işletmelerin Google+ iş sayfaları aracılığıyla markalarını ve ürünlerini tanıtmasına olanak tanır.

Aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 300 milyon

Baidu Tieba.

Bir arama motoru şirketi olan Baidu of China tarafından sunulan Baidu Tieba (uluslararası Postbar olarak bilinir), Baidu arama motorundaki anahtar kelime aramalarına dayanan bir sosyal forum ağıdır. Bu tartışma forumu, belirli bir konu için sosyal ağ grubu oluşturmanıza, aramayı kullanmanıza ve hatta mevcut bir çevrimiçi sosyal gruba katılmanıza olanak tanıyan benzersiz bir kavram üzerinde çalışır.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 300 milyon

Sosyal Medya Uygulamaların Güncel Kullanıcı Sayıları
Sosyal Medya Uygulamaların Güncel Kullanıcı Sayıları

Skype

 

Microsoft’un sahibi olduğu Skype, en popüler iletişim tabanlı sosyal ağ platformlarından biridir. Sesli aramalar, görüntülü aramalar (web kamerası kullanarak) ve kısa mesaj yoluyla insanlarla bağlantı kurmanızı sağlar. Grup konferans görüşmeleri bile yapabilirsiniz. Ve en iyi yanı, Skype’tan Skype’a çağrıların ücretsiz olması ve dünyanın herhangi bir yerinde bulunan herhangi biriyle İnternet üzerinden iletişim kurmak için kullanılabilmesidir.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 300 milyon

Viber.

 

30’dan fazla dilde sunulan bu çok dilli sosyal platform, anlık metin mesajı ve sesli mesajlaşma özellikleriyle bilinir. Ayrıca Viber’i kullanarak fotoğraf ve video ve sesli mesaj paylaşabilirsiniz. Viber dışı kullanıcıları Viber Out adlı bir özellik aracılığıyla arama olanağı sunar.

Aylık aktif kullanıcı sayısı: yaklaşık 249 milyon

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı