Teknoloji

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, sanal ağlar ve topluluklar oluşturarak fikirlerin, düşüncelerin ve bilgilerin paylaşımını kolaylaştıran bilgisayar tabanlı bir teknolojidir. Tasarım gereği sosyal medya İnternet tabanlıdır ve kullanıcılara hızlı elektronik içerik iletişimi sağlar. İçerik, kişisel bilgileri, belgeleri, videoları ve fotoğrafları içerir. Kullanıcılar, web tabanlı yazılım veya web uygulaması aracılığıyla bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla sosyal medyayla etkileşim kurar ve genellikle mesajlaşma için kullanır.

Sosyal medya Amerika ve Avrupa’da her yerde bulunurken, Çin ve Hindistan artık sosyal medya kullanımının başında geliyor.

Sosyal Medyayı Anlamak

Sosyal medya, arkadaşlar ve aileyle etkileşim kurmanın bir yolu olarak ortaya çıktı, ancak daha sonra müşterilere ulaşmak için popüler bir yeni iletişim yönteminden yararlanmak isteyen işletmeler tarafından benimsendi. Sosyal medyanın gücü, dünyadaki herhangi biriyle veya aynı anda birçok insanla bağlantı kurma ve bilgi paylaşma yeteneğidir.

Küresel olarak 3 milyardan fazla sosyal medya kullanıcısı var. Sosyal medya, sürekli değişen ve sürekli gelişen web tabanlı bir platformdur.

Göre Pew Araştırma Merkezi , sosyal medya kullanıcıları daha genç olma eğilimindedirler. 18-29 yaş arasındaki insanların yaklaşık yüzde 90’ı en az bir sosyal medya türü kullanıyor. Dahası, bu kullanıcılar daha iyi eğitimli ve nispeten zengin olma veya yılda 75.000 $ ‘dan fazla kazanma eğilimindedir.

TEMEL ÇIKARIMLAR

  • Sosyal medya, sanal ağlar ve topluluklar oluşturarak fikirlerin, düşüncelerin ve bilgilerin paylaşımını kolaylaştıran bilgisayar tabanlı bir teknolojidir.
  • Sosyal medya, genellikle kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe ve kişiselleştirilmiş profillere sahiptir.
  • Amerikalıların tahmini yüzde 69’u 2018 itibariyle sosyal medyayı kullandı.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medyanın Birçok Biçimi

Sosyal medya, çeşitli teknoloji destekli faaliyetler biçimini alabilir. Bu etkinlikler arasında fotoğraf paylaşımı, blog oluşturma, sosyal oyun, sosyal ağlar, video paylaşımı, iş ağları, sanal dünyalar, incelemeler ve çok daha fazlası yer alır. Hükumetler ve politikacılar bile seçmenler ve seçmenlerle iletişim kurmak için sosyal medyayı kullanıyor.

İşletmeler için sosyal medya vazgeçilmez bir araçtır. Şirketler, platformu müşterileri bulmak ve onlarla etkileşim kurmak, reklam ve promosyon yoluyla satışları artırmak, tüketici eğilimlerini ölçmek ve müşteri hizmeti veya desteği sunmak için kullanıyor.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı