Mobil UygulamalarSnapchat

Snapchat Hakkında Hiç Bilmediğiniz Özellikler

Eğlenceli fotoğraf ve video çekme özellikleri sayesinde Snapchat birçok kişi tarafından fazlasıyla sevilmektedir. Bu yüzden sizinle fotoğraf çekmeyi ve görüntülemeyi daha da ilginç hale getirmek için bazı ipuçları ve püf noktaları paylaşmaya karar verdik. İşte Snapchat hakkında hiç bilmediğiniz özellikler.

 

Birden Çok Filtre Kullanın

Aynı anda bir zaman etiketi, renk, coğrafi filtre ve video filtresi koyabilirsiniz. Filtre eklemek istiyorsanız sola ve sağa hızlıca kaydırmak için bir parmağınızı kullanırken parmağınızı ekranda tutun. Seçme sırasında parmağınızı kaldırın ve filtrelerin konumlarının örtüşmediğinden emin olun.

 

Daha Fazla Kalem Rengi Edinin

Renk çubuğuna dokunup parmağınızı ekranın etrafında sürüklerseniz, çok çeşitli renklere erişebilirsiniz.

 

Kendi Coğrafi Filtrenizi Oluşturun

1080 x 1920 piksel boyutuna sahip ve 300 KB dosya boyutunun altındaki şeffaf bir PNG dosyasını kullanarak kendi coğrafi filtrenizi yapabilirsiniz. İşletmeler, ayrı bir ücretli İsteğe Bağlı Geofilter aracı ile kendi coğrafi etiketlerini oluşturmak zorundadır.

Snapchat Hakkında Hiç Bilmediğiniz Özellikler

Ayarlarda Seyahat Modunu Açarak Verileri Kaydedin

Bu özellik, kablosuz ağda olmadığınızda öykülerin otomatik olarak yüklenmesini önler.

 

Snapchat ile Arkadaş Emojisini Özelleştirin

Bir arkadaşınızın kullanıcı adının yanındaki emojilerin ne anlama geldiği konusunda kafanız karıştıysa, Ayarlar ve Ek Hizmetler‘e gidin. Ek Hizmetler kısmında, her bir emojinin neyi temsil ettiğini görmek ve onları değiştirmek için Arkadaş Emojileri ekranına tıklayın. Bir adın yanındaki alev ve kum saati emojisinin ne anlama geldiğini merak ettiyseniz, bunlar Snapchat Snapstreak’inizi gösterir. Alev, siz ve arkadaşınız birbiri ardına birden fazla gün boyunca birbirinizle fotoğraf paylaştığınız zaman ortaya çıkar. Kum saati size bu durumun yakında sona ereceğini söyler.

 

Enstrümanlara Film Müziği Koyun

İşte Snapchat hakkında hiç bilmediğiniz özelliklerden birtanesi, şarkıları ayrı bir uygulamada çalın ve sesi açın. Ardından video görüntüsü kaydedin.

 

Bir Çıkartmayı Hareketli Bir Nesneye Hızlıca Etiketleyin

Bir çıkartmaya dokunun ve çıkartma sabitlenene kadar bir nesnenin üstünde tutun. Videonuz oynatıldığında, etiket nesnenin hareketini izleyecektir.

Snapchat Hakkında Hiç Bilmediğiniz Özellikler

Çıkartmalar Ve Metin Boyutunu Değiştirin

Etiketleri ve metni daha büyük veya daha küçük yapmak için sıkıştırın. Bunları ayrıca döndürebilirsiniz de.

 

Kanallara Abone Olun

Belirli bir yayın akışını beğendiyseniz, abone olmak için bir hikayeye dokunup basılı tutabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, kanal Abonelikler bölümünde, arkadaşlarınızın öykülerinin altında gösterilir.

 

Yakındaki Arkadaşlarınızı Ekleyin

Bu, bir etkinlik sırasında bir grup insan eklemenin kolay bir yoludur. Arkadaş Ekle özelliğinde yakınlarda hangi kullanıcı adlarının bulunduğunu görmek için Snapchat konum izleme seçeneğini açın.

 

İlave İpuçları

Arkadaşlarınıza Snapchat aracılığıyla para gönderebilirsiniz. Sohbet penceresine bir miktar yazın. Ardından, kredi kartı bilgilerinizi girebileceğiniz gizli, yeşil bir Nakit Ekle butonu görünür. Bu kısımdan kolayca para gönderebilirsiniz.

 

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı