İnstagram

Intagram İçin Bilinmeyen Özellikler

Instagram’ı temel özellikleri ile kullanmak son derece basittir. Ancak diğer kullanıcılara baktığınızda sanki herkes profesyonel gibi görünmektedir. Aslında yaptıkları şeylerin tamamı da basittir ve çok fazla uğraş gerektirmez. Yine de etkileyici içerikler oluşturmakta başarılıdırlar. Belki de Instagram için bilinmeyen özellikler sandığınızdan daha fazla kişi tarafından kullanılıyordur. Bunları öğrenerek siz de dikkat çekici paylaşımlar yapabilirsiniz.

Instagram Yayınlarınızdan Herhangi Bir Yorum Silin

Yayınınızda herhangi bir hoş olmayan veya uygunsuz bir yorum varsa bu yorumu kolaylıkla silebilirsiniz. Tek yapmanız gereken gönderinin altındaki konuşma balonuna dokunmak, yorumda sola kaydırmak ve çöp tenekesi simgesini seçmek. Ayrıca, isterseniz herhangi bir yayında kendi yorumlarınızı da silebilirsiniz. Sadece aynı talimatları uygulamanız yeterlidir.

 

Intagram İçin Bilinmeyen Özellikler
Intagram İçin Bilinmeyen Özellikler

Koleksiyonlarda Kaydedilmiş Postları Organize Edin

En sevdiğiniz yayınları bir temaya göre gruplandırmak isterseniz, bir koleksiyon oluşturmayı deneyebilirsiniz. İlk olarak, diğer kişilerin resimlerini kaydetmek ve koleksiyonlarınıza oluşturmak için gönderilerinin altındaki yer işareti sembolüne dokunmanız yeterlidir. Sonrasında profilinize gidin. Fotoğraflarınızın üstünde bir dizi simge olmalıdır. En sağdaki yer işareti düğmesine dokunun.

Koleksiyonlar sekmesini seçin ve yeni bir koleksiyon oluşturmak için üstteki + simgesine dokunun. Koleksiyonu adlandırdıktan sonra İleri‘ye basın ve koleksiyona eklemek istediğiniz kayıtlı görüntüleri seçin. İşlemi bitirdiğinizde bir kez daha İleri‘ye basın.

Birden Fazla Görseli Bir Posta Yerleştirin

Yakın geçmişte Instagram, fotoğraf yükleme yeteneklerini geliştirdi. Artık tek bir gönderiye en fazla 10 görsel ekleyebilirsiniz. Yeni bir yayın oluştururken yaptığınız gibi + simgesine basarak başlayın. Ardından, sağda bulunan ve üst üste geçmiş 2 kare gibi görünen Birden Çok Seç düğmesine dokunun. İstediğiniz görselleri seçtikten sonra filtrelerinizi seçmek için İleri‘ye basın ve postu yayınlamadan önce altyazı eklemek için tekrar İleri‘ye tıklayın.

 

Intagram İçin Bilinmeyen Özellikler
Intagram İçin Bilinmeyen Özellikler

Takipçileriniz Yeni Postlar Paylaştığında Bildirim Alın

Birini Instagram‘da takip etmenizin birçok nedeni olabilir. Takip ettiğiniz hesap önce sizi takip eden biri, ortak ilgi alanlarına sahip potansiyel bir takipçi, önemli bir influencer veya göz önünde tutmak istediğiniz rakip bir marka olabilir.

Bir hesap yeni bir yayın paylaştığında bildirim almak için profiline gidin ve sayfanın üst kısmındaki dişli çark simgesine (Android’de 3 noktaya) hafifçe tıklayın. Bu size seçeneklerin bir listesini verecektir. Bildirimleri Aç‘ı seçin. Bu özelliğe, takip etmek istediğiniz hesap tarafından paylaşılan herhangi bir gönderiden de erişebilirsiniz. Üst tarafta, hesap adının karşısında aynı dişli / 3 nokta görünmelidir.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı