İnstagram

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?

Instagram, Keşfet sayfası için yayınları ve hikayeleri seçmeyle ilgili yeni ayrıntılar açıkladı.

Bir blog gönderisinde , ana şirket Facebook, en baştan nasıl oluşturulduğundan başlayarak Keşfet sayfası hakkında büyük ayrıntılara giriyor. Bu yazıda, pazarlamacılar için önemli olan konuya odaklanacağım.

Bir yayının Instagram’ın Keşfetme akışında görünmesini sağlamak, içeriğinizi sizi takip etmeyen kişilerin önüne getirerek kitlenizi genişletme potansiyeline sahiptir.

Pazarlamacılar olarak kaçınılmaz olarak ulaştığımız soru – “bunun için nasıl optimize edebiliriz?” Bu soruyu bugün Facebook tarafından yayınlanan bilgilere dayanarak yanıtlamaya çalışacağım.

Instagram Nasıl Çalışır

İçerik Keşif öneri sistemlerinde sona ermeden önce iki aşamadan geçer: aday oluşturma aşaması (kaynak sağlama aşaması olarak da bilinir) ve sıralama aşaması.

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?
İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?

 

Aday Üretim Aşaması

Keşfet sayfası için içerik sağlarken Instagram, kullanıcıların daha önce etkileşimde bulunduğu hesaplar olan “tohum” hesaplarından yararlanır. Tohum hesaplarını analiz ederek Instagram, bir kişinin ilgilenebileceği diğer hesapları tanımlar.

Bu aşamanın son bölümünde Instagram, bu hesapların yayınladığı veya etkileşimde bulunduğu medyayı bulmak için tohum hesaplarını ve tohuma benzer hesapları kullanır. Aday oluşturma aşaması aşağıdaki örnekte gösterilmiştir:

 

“İnsanların Instagram’daki hesaplarla ve medyayla etkileşimde bulunabilmelerinin birçok farklı yolu vardır (örneğin, takip edin, beğenin, yorum yapın, kaydedin ve paylaşın). Farklı medya türleri de (ör. Fotoğraf, video, Hikayeler ve Canlı) var, bu da benzer bir şema kullanarak inşa edebileceğimiz çeşitli kaynaklar olduğu anlamına geliyor. ”

Bu aşamanın sonucu, ortalama Instagram kullanıcısı için on binlerce uygun içerik (aday). Instagram daha sonra bu adayların 500’ünü alıyor ve bir sonraki aşamaya gönderiyor.

Sıralama Aşaması

Instagram Explore için içerik seçmenin son aşaması, üç aşamalı bir sıralama altyapısı içerir. Üç sıralama aşaması, adayları 500, 150, 50, en yüksek kalitede ve en alakalı adayların 25’ini daraltır.

Son 25 aday, bir kişinin Keşif kılavuzunun ilk sayfasında gösterilen adaylardır. Instagram, 500 adaylık bir havuzdan en alakalı 25 içerik parçasını nasıl seçiyor? Şirket açıklıyor:

“İnsanların her medya parçası üzerinde, beğenme ve kaydetme gibi olumlu eylemler olup olmadıklarını ya da“ Bunun gibi Daha Az Gönderi Gör ”(SFPLT) gibi olumsuz eylemleri tahmin ediyoruz. Bu olayları tahmin etmek için çok amaçlı bir çoklu etiket (MTML) sinir ağı kullanıyoruz. Paylaşılan çok katmanlı algılayıcı (MLP), farklı eylemlerden gelen ortak sinyalleri yakalamamızı sağlıyor. ”

Instagram, insanların bir gönderide gerçekleştireceği eylem tahminlerini birleştirmek için aritmetik bir formül kullanır. Farklı eylemlerin önemi, içeriğin alakalı olup olmadığını belirlemek için ağırlıklandırılır.

Örneğin, bir gönderiyi kaydetme eylemi bir gönderiyi beğenmekten daha ağırlıklıysa, daha fazla tasarruflu bir gönderinin daha alakalı olduğu düşünülür. Instagram, kullanıcı sinyallerinin ağırlığı hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi.

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?
İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?

 

Google Reklamlarınızda aynı reklam harcaması için daha az dönüşümden mi muzdaripsiniz?
Reklamlarınız tıklama sahtekarlığı alıyor olabilir. Reklamlarınızı rakiplerden ve botlardan korumanız gerekip gerekmediğini kontrol edin. Basit kurulum. Ücretsiz kontrolünüzü bugün başlatın.

İçerik çeşitliliğini artırmak için Instagram, aynı yazarın veya aynı tohum hesabının gönderilerini düşürecektir. Bu nedenle, Keşfet’te aynı kişiden gelen ardışık yayınları görmeniz pek olası değildir.

Yayınlar Instagram Keşfetmek İçin Optimize Edilebilir mi?

Sorunun bu makalenin başında ele alınması – gönderilerin Keşfetme için optimize edilmiş olması mümkündür, ancak bunun için gerekli tüm bilgilere sahip değiliz.

Örneğin yayınlardaki farklı kullanıcı işlemlerinin ağırlığı, sahip olmadığımız önemli bir bilgi kümesidir. Sahip olduğumuz bazı yeni bilgiler, tohumluk hesaplarının önemidir.

Instagram, bir kişinin zaten takip ettiği hesaplara benzer hesaplar olan tohum hesaplarından Keşfet feed’i için içerik kaynakları. Bir tohum hesabı olarak tanımlanması, içeriğinizin Araştır’da ortaya çıkmasında kilit rol oynayabilir.

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?
İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?

 

Bir tohum hesabı olarak tanımlanabilmek için Instagram’ın neyle ilgili olduğunuzu ve kime benzediğinizi belirleyebilmesi için tutarlı sinyaller göndermeniz gerekir. Bu, düzenli olarak aynı hashtag’leri kullanmayı, yayınlarınızı konu üzerinde% 100 tutmayı, nişinizdeki diğer hesaplarla iyi bağlantıda kalmanızı vb. İçerebilir.

Oradan içeriğinize çeşitli kullanıcı etkileşimi sinyalleri almaya odaklanın ve kullanıcıların Keşfetme sayfasında görünme şansınızı daha da artırın.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı