İnstagram

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram, 1 milyara yakın aktif kullanıcı ile dünyanın en büyük sosyal medya platformu olmayı başarmış durumda. Bugün Instagram’a girdiğinizde her amaca uygun olacak şekilde kullanımlar yapıldığını görüyoruz. Bireysel hesaplar, kurumsal ve işletme hesapları, mizah ve komedi hesapları olduğu gibi butik sayfaların da yer aldığını görüyoruz. Fotoğraf ve video paylaşımlarının yanı sıra birçok kişi Instagram üzerinden ürün satıyor ya da ürün alıyor. Bu durum giderek artması Instagram’ı da harekete geçirmiş durumda. Bu yazımız içerisinde Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Instagram artık resmi olarak hesaplardan alışveriş yapılmasının önünü araladı.

Instagram Alışveriş Özelliği Açma

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram, alışveriş özelliğini ilk olarak Kanada ve Amerika ülkelerinde kullanıma sundu. Deneme süresinin ardından Türkiye’ye de gelen alışveriş özelliği oldukça kolay bir şekilde aktif edilmektedir. Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır konusunda uygulamanız gerekenler;

  • Instagram üzerinden ürün satışı yaptığınız hesabınız üzerinden alışveriş özelliği açabilmek için hesabınızı işletme hesabına çevirmeniz gerekiyor.
  • Sadece Instagram işletme hesabı bu işlemler için yeterli değildir. Buna ek olarak bir Facebook hesabınızın da olması gerekiyor. Gerekli yönergeleri takip ederek Facebook hesabınızı da işletme sayfasına çevirmeniz gerekecektir.
  • Instagram sayfanızın alışveriş özelliğinin açılabilmesi için öncelikle sahip olduğunu Facebook işletme hesabı üzerinden bir ürün kataloğu oluşturmanız gerekiyor. Facebook sayfanız üzerinden bu işlemi yapamıyorsanız Facebook Business Manager üzerinden gerekli işlemleri tamamlayabilirsiniz.
  • Ürün kataloğu oluşturduktan sonra Facebook kataloğunuzu incelemek üzere işleminizi beklemeye alır. Oluşturmuş olduğunuz katalog hem Facebook hem de Instagram tarafından incelemeye alınmaktadır. Onay sürecinin ne kadar sürdüğü hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.
  • Katalog onaylandıktan sonra bundan sonraki süreç ürünlere fiyat etiketinin eklenmesidir. Etiketleme işleminin yapılabilmesi için cihazınızda Instagram’ın son sürümünü yüklemeniz gerekmektedir.

Kataloğunuzun onaylandığına dair bildirim aldıktan sonra hesabınızın ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Burada karşınıza çıkacak seçeneklerden alışveriş bölümüne giriş katalog seçimini tamamlamanız gerekiyor. Bu ayarları yaptıktan sonra bir Instagram gönderisi ya da hikayesi oluştururken etiketler bölümünden ürünlerinize fiyat etiketi ekleme bölümü çıkacaktır. Bu adımları uygulamanız durumunda alışveriş özelliği aktif hale gelecektir.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı