Google

SEO yapmak için 10 yöntem

İçeriğinizi SEO için 10 yöntem

SEO (arama motoru optimizasyonu)  göz korkutucu bir görev gibi görünebilir, ancak anahtar, arama motorlarının içeriğinizi endekslemek için botlar kullandığını hatırlamaktır, bu nedenle sitenizi botlara mantıklı bir şekilde düzenleyip yazarak, sayfalarınızı bulmaları ve dizine eklemeleri daha kolaydır.

İşte bunu yapmanın 10 yolu…

1. Yapısal site gezintisini kullanma

Benzer sayfaları menüler altında gruplandırın ve botların onları bulması daha zor olacağından sayfaların “yetim kalmasına” izin vermemeye çalışın.

2. Bir site haritası oluşturun

Botların sayfalarınızı bulmasına yardımcı olmanın bir başka yolu da bir site haritası eklemektir – o zaman her sayfanın bağlantısını takip edebilirler. Site haritanızı doğrudan Google Search Console’a da gönderebilirsiniz.

SEO yapmak için 10 yöntem
SEO yapmak için 10 yöntem

 

3. Arama dostu URL’leri kullanın

Botların (ve insanların) sayfanızın ne hakkında olduğunu anlamalarına yardımcı olacak açıklayıcı URL’ler yazmaya çalışın. Bu yüzden, siteniz.com/jfldws0wj-sdkdfisnwk-sdkdnwj  yerine siteniz.com/shop/fencing/overlap-panels  gibi okunabilir bir şey kullanın .

4. Anahtar kelimeleri doğal olarak dahil edin

Arama motorları eskiden olduğundan daha zekidir. İçeriğinizi, iyi sıralanacağını umarak anahtar kelimelerle doldurmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, içeriğiniz boyunca doğal olarak açıklayıcı anahtar kelimeler kullanın.

5. Açıklayıcı başlık etiketleri yazın

Başlık etiketinizden en iyi şekilde yararlanın. Sayfanın ne hakkında olduğunu doğru bir şekilde tanımlayan açıklayıcı bir başlık yazın ve 60 karakterden daha uzun tutun.

 

6. İkna edici meta açıklamalar yazın

Meta açıklama, arama motoru sonuç sayfalarında başlığınızın altında görünen kısa metin parçasıdır. Sayfanızın ne hakkında olduğunu belirlemek için arama motorları tarafından kullanılmaz, bu yüzden onu ikna edici hale getirmeye odaklanın, böylece insanlar daha fazla bilgi edinmek için tıklamak üzere çekilir. Gösterilecek maksimum uzunluk 160 karakterdir, ancak yayımlanan bir tarih gösteriliyorsa genellikle daha azdır.

7. İçeriğinizde başlık etiketleri kullanın

Önemlerinizi ve başlık etiketlerinizi açıklayıcı başlıkları kullanarak önemlerini gösterin – başlık için H1, başlıklar için H2 ve alt başlıklar için H3.

SEO yapmak için 10 yöntem
SEO yapmak için 10 yöntem

 

8. Görüntüler için açıklayıcı adlar kullanın

Resimleriniz, botların sayfanın ne hakkında olduğunu anlaması için başka bir yol. Şu anda, aslında bu yüzden bu nedenle bu gibi mantıklı bu onları isim vermek önemlidir, görüntüyü anlayamıyorum ahşap fencing.jpg ziyade IMG_3859.jpg , ayrıca ve ne ekstra bilgiler ekler açıklayıcı alt metni ekleyin Resimde.

9. Sitenizin mümkün olduğunca hızlı olduğundan emin olun

Google hızlı web sitelerinden hoşlanır – hız test cihazlarınızı ne kadar hızlı kullandığını  veya Google Analytics’inize bakarak görebilirsiniz.

10. Mobil uyumlu olun

Artık masaüstü PC kullanıcılarından daha fazla akıllı telefon sahibi var, bu yüzden giderek daha fazla kişi telefonlarında Google’da arama yapıyor. Google sitenizi ” mobil cihazlara uygun ” olarak görmezse, mobil aramalarda göstermez.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı