Google

Google ve Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Bir Google hesabınız yoksa, onunla birlikte gelen tüm hizmetleri kaçırırsınız. Kendi Google hesabınızı oluşturduğunuzda, Gmail, Google Drive ve YouTube dahil olmak üzere tüm Google ürünlerini tek bir kullanıcı adı ve şifreyle uygun bir yerden kullanabilir ve yönetebilirsiniz. Web devinin sunduğu her şeyi kullanmaya başlamadan önce ücretsiz bir Google hesabına kaydolmanız yalnızca birkaç dakika sürer.

Google ve Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Google hesabınızı oluşturmak için:

  1. Bir web tarayıcısında, accounts.google.com/signup adresine gidin . 
  2. Verilen alana adınızı ve soyadınızı girin .
  3. Bu biçimde Gmail adresiniz olacak bir kullanıcı adı oluşturun : username@gmail.com.
  4. Bir şifre girin ve onaylayın.
  5. Senin girin Doğum Tarihi ve (isteğe bağlı) sizin Cinsiyet .
  6. Senin girin cep telefonu numarasını ve geçerli e-posta adresi . Bunlar gerekli olduğunda hesabınıza erişimi kurtarmak için kullanılır.
  7. Açılır menüden ülkenizi seçin.
  8. Next Step’i tıklayın .
  9. Hizmet şartlarını okuyun ve kabul edin ve doğrulama terimini girin.
  10. Hesabınızı oluşturmak için İleri’ye tıklayın . 

Google, hesabınızın oluşturulduğunu onaylar ve güvenlik, kişisel bilgiler, gizlilik ve hesap tercihleri için sizi Hesabım seçeneklerine gönderir . Bu bölümlere istediğiniz zaman myaccount.google.com adresine giderek ve oturum açarak erişebilirsiniz .

Google Ürünlerini Google Hesabınızla Kullanma

Google ekranının sağ üst köşesinde, birkaç menü simgesi göreceksiniz. Google ürün simgelerinin açılır menüsünü getirmek için tuş takımı gibi görünen bir tanesine tıklayın. Bunlardan en popülerleri  Arama, Haritalar ve YouTube gibi. Ek ürünlere erişmek için altta tıklayabileceğiniz bir Daha fazla bağlantı var. Ek Google hizmetleri arasında Play, Gmail, Drive, Takvim, Google+, Çeviri, Fotoğraflar, Sayfalar, Alışveriş, Finans, Belgeler, Kitaplar, Blogger, Hangouts, Sakla, Sınıf, Earth ve diğerleri sayılabilir. Bu hizmetlerin her birine yeni Google hesabınızı kullanarak erişebilirsiniz.

Açılan ekranın altındaki Google’dan daha da fazlasını tıklayın ve Google’ın ürün listesindeki bu ve diğer hizmetler hakkında bilgi edinin. Açılır menüdeki ilgili simgeye tıklayarak Google’ın sunduğu hizmetleri tanıyın. Bir şeyi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için yardıma ihtiyacınız olursa , ilgili ürünle ilgili çözmek istediğiniz veya sormak istediğiniz soruyu aramak için Google Destek’i kullanın.

Google ekranının sağ üst köşesine geri döndüğünüzde, bildirim aldığınız tuş takımı simgesinin yanında bir zil simgesi göreceksiniz. Size ne zaman yeni bildirimler aldığınızı bildirir ve en son bildirimler için bir açılır kutu görmek için tıklayabilirsiniz. Bildirimleri kapatmak istiyorsanız ayarlarınıza erişmek için açılır kutunun üstündeki dişli simgesini tıklayın.

Ayrıca Google ekranının en üstünde, bir tane yoksa bir genel kullanıcı profili simgesi yüklediyseniz profil fotoğrafınızı görürsünüz. Buna tıklamak, Google bilgilerinizin bulunduğu bir açılır pencere açar; hesabınıza erişmeniz, Google+ profilinizi görüntülemeniz, gizlilik ayarlarınızı kontrol etmeniz veya hesabınızdan çıkmanız için hızlı bir yol sunar. Birden fazla hesap kullanıyor ve buradan çıkış yapıyorsanız, yeni bir Google hesabı da ekleyebilirsiniz.

Bu kadar. Google’ın ürün sunumu çok geniş ve özellikleri güçlü olmakla birlikte, yeni başlayanlar için uygun ve sezgisel araçlar. Onları kullanmaya başla.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı