Facebook

Facebook Sayfaları Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, ilerleyen yıllara rağmen hala aktif olarak kullanılmaya devam ediliyor. Kişisel hesapların yanı sıra sayfaların ve grupların da yer aldığı Facebook, birçok kişinin farklı amaçlar ile kullanımlar yapmasına olanak sağlıyor. Facebook üzerinden kişisel hesap oluşturmak belirli bir zaman alıyor. Ancak; sayfa açmak saniyeler içerisinde tamamlanıyor. Sürekli sayfa açarak Facebook üzerinden ilerleyen kişiler belirli bir yerden sonra sayfalar arasında kaybolmaktadır. Oysa; Facebook sayfa birleştirme ile tüm bu karmaşadan kurtulmak mümkündür. Bu yazımız içerisinde sayfa birleştirme konusunu ele alacağız.

Facebook Sayfa Birleştirme Nedir?

Facebook sayfa oluşturma bölümüne girdiğinizde birçok farklı kategoriden sayfa oluşturma işlemi yapıldığını görüyorsunuz. Yazar, kişisel, spor, işletme, dernek gibi yüzlerce kategori arasından sayfa oluşturma işlemi yapabilirsiniz. Onlarca sayfa açmış, belirli bir ilerleme kaydetmiş olabilirsiniz. Ancak bu alanda profesyonel olmak istiyorsanız tek bir sayfaya sahip olmanız gerekiyor. Belirli bir kitleye sahip 2 tane Facebook hesabınızın var olduğunu düşünelim. Eğer bunları birleştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Oldukça kolay bir şekilde Facebook hesaplarını birleştirebilmek mümkündür. Birleştirme işleminin nasıl olacağı ise;

Facebook Sayfa Birleştirme Aşamaları Nelerdir?

Facebook Sayfaları Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfaları Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Elinizde bulunan iki tane Facebook sayfası varsa oldukça kolay bir şekilde birleştirebilirsiniz. Ancak; Facebook istediği kriterlere uyum gösteren sayfaları birleştirmektedir. Maalesef her sayfa birleştirme işleminin olumlu olarak sonuçlanmayacağını hatırlatmak istiyoruz. Facebook sayfa birleştirme işleminin detayları;

  • Birleştirilmek istenen 2 sayfanın yöneticisi de aynı kişiler olmalıdır. Kişi, yönetici olmadığı hesapların birleştirilme talimatını veremez.
  • Sayfa birleştirme işlemi yapmak istediğiniz 2 sayfanın da aynı isme sahip olması gerekmektedir. Farklı isimlerdeki sayfalar birleştirilmemekte. Birleştirme işlemi öncesinde sayfa isimlerini değiştirebilirsiniz.
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/merge/ bu bağlantı adresine gittiğinizde sayfa birleştirme aşamalarını göreceksiniz.
  • Yukarıda belirttiğimiz bağlantı adresine girdiğinizde “Mükerrer Sayfaları Birleştir” şeklinde bir alan olduğunu göreceksiniz. Burada birleştirilmesini istediğiniz 2 sayfayı da seçmeniz istenecektir. Birinci sıraya asıl duracak sayfayı, ikinci sıraya ise birleştirilecek olan sayfayı ekleyeceksiniz.

Yukarıdaki adımları uygulamanız durumunda 2 Facebook sayfasının birleştiğini göreceksiniz. İkinci seçenekte yer alan sayfa silinecek olup o sayfayı beğenen kişiler ilk sıradaki sayfaya aktarılacaktır.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Söylediğiniz adımları tek tek yaptım. İki sayfamı da sayenizde birleştirdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı