Facebook

Facebook Para Kazanma

Facebook, dünyanın en büyük, en kalabalık sosyal medya platformudur. Dünyanın en kalabalık bu platformunda eminim çok uzun süredir yer alıyorsun. Hiç düşündün mü Facebook üzerinden para kazanabileceğini? Bu yazımız içerisinde Facebook Para Kazanma hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Satış Ortaklığı Üzerinden Facebook’dan Para Kazanma

Facebook Para Kazanma
Facebook Para Kazanma

Sahip olduğunuz Facebook sayfası ya da grubu üzerinden oldukça güzel gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı dediğimiz sistem tamamen kazanç üzerine kuruludur. Amazon başta olmak üzere yerli e-ticaret sitelerinden kendinize özel referans bağlantıları edinerek kitlenizin bu referans linki üzerinden alışveriş yapmalarını isteyebilirsiniz. Sizin satış ortaklığı linkiniz üzerinden yapılacak her alışveriş size kazanç olarak geri dönecektir.

İnternet Sitesine Ziyaretçi Çekerek Facebook’dan Para Kazanma

Web Site kurmak oldukça kolaydır. Facebook para kazanma işlemi için öncelikle kendinize bir internet sitesi açmanızı öneririz. Açacağınız web site üzerinden yayınlacağınız haber ya da blog yazıları sayesinde Google Adsense reklamlarına başvuracak, onaylanması durumunda Google reklam ortaklarından birisi haline geleceksiniz. İnternet sitesi üzerinden hazırladığınız yazıların linkini Facebook’da paylaşarak Facebook’da sahip olduğunuz kitle üzerinden güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Youtube Kanalına Ziyaretçi Çekerek Facebook’dan Para Kazanma

Youtube kanal sahipleri, daha fazla izleyici elde edip elde ettiği izleyiciler üzerinden reklam geliri elde edebilmek için Facebook’u kullanabilirler. Facebook üzerinden sayfa büyütmek oldukça kolaydır. Youtube adınız ile açacağınız bir Facebook sayfa üzerinden videolarınızı paylaşabilir, vereceğiniz ufak reklamlar ile etkileşiminizi artırabilirsiniz.

Reklam Alarak Facebook’dan Para Kazanma

Facebook Para Kazanma
Facebook Para Kazanma

Büyük bir sayfaya sahip olduğunu düşünelim. Bu tek başına reklam alabilmene yeterli midir? Tabii ki de hayır. Sahip olduğun sayfa üzerinden reklam alabilmek için takipçilerinin organik olması gerekmektedir. Gönderilerine yorum ya da beğeniler ile destek vermeli, aktif olduklarını göstermeleri gerekmektedir. Örneğin tamamen organik bir kitleye sahip 1,5 milyon beğenilir bir sayfanız var. Emin olun bu denli büyük bir sayfaya her gün reklam teklifleri gelecektir. Sizin reklam veren araştırması yapmanıza dahi gerek yoktur.

Son zamanlarda bazı Facebook sayfaları, videoları arasında reklamlar göstererek Youtube sistemine benzer bir gelir modeline sahip olmuştur. Önümüzdeki yıllarda doğrudan Facebook üzerinden para kazanma aktif hale gelecektir.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı