Facebook

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma

Son zamanlarda birçok kişi Facebook hesabının çalındığından bahsediyor. İnternet üzerinde yaptığımız aramalar sonucunda çalınan Facebook hesabının nasıl geri alınabileceği araştırılıyor. Sosyal Medya Rehberim olarak bu yazımız içerisinde Facebook hesap çalınmalarını ele almaya çalışacağız. Eğer doğru adımları uygularsanız çalınan Facebook hesaplarınızı oldukça kolay bir şekilde geri alabilirsiniz. Bugüne kadar birçok kişi bahsettiğimiz yöntemler ile hesaplarını geri almayı başardı.

Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma
  • Facebook hesabı çalınan kişiler hesaplarını kurtarmak için ilk olarak https://www.facebook.com/hacked bu internet adresine girmeleri gerekiyor.
  • Ziyaret ettiğiniz bağlantıda hesabın hangi nedenden ötürü güvende olmadığını belirtmeniz gerekiyor. 5 madde üzerinden sunulan maddelerden birisini seçmeniz gerekiyor.
  • İlk aşamayı geçtikten sonra sırası ile sizlere birçok soru sorulacaktır. Sorduğunuz her soru Facebook algoritması tarafından çok ince bir şekilde incelenmektedir. Sorulara vermiş olduğunuz yanıtlar Facebook hesabınızı kurtarmanızda oldukça etkilidir.
  • En önemli püf nokta ise; yukarıda vermiş olduğumuz bağlantıya daha önce defalarca Facebook’a girdiğiniz bir cihazla açmanızdır. Ön bellek bağlantısı sayesinde Facebook hesabı geçmişte sizin kullandığınızı öğrenebilir. Bu sayede de hesabınızı geri alabilirsiniz.

Facebook Hesabını Koruma

Teknoloji her geçen gün hayatımıza daha da fazla dahil oluyor. Kullandığımı uygulamalar, verdiğimiz izinler artık daha da fazla kişisel verilerimize hakim oluyor. Bu nedenle hiç de tahmin etmediğiniz bir zaman tüm sosyal medya hesaplarınızın çalındığını fark edebilirsiniz. Facebook hesaplarınızı koruma altına almanın yolu ise oldukça basittir. Hesaplarınızı koruma altına almanın diğer yolları ise;

Şifre tahmin programları aracılığıyla hackerler şifreleri oldukça kolay bir şekilde tespit edebiliyor. Hesaplarında basit şifre kullanan kişiler, bu programlar nedeni ile hesap şifrelerinin aynı gün içerisinde tespit edilebilmelerine neden oluyor. Hesabınızı çaldırmamak için öncelikle güçlü bir şifre kullanın.

Google Play Store, App Store uygulama mağazaları dışında internet üzerinden herhangi bir şekilde uygulama indirmeyiniz. Aynı zamanda bilgisayarlarınıza güvenmediğiniz hiçbir yerden program yazılım indirmeyiniz. Bu tarz eylemler ile farkında olmadan bilgisayar virüslerine kurban olabilirsiniz. Farkında olmadan edineceğiniz bir virüs sosyal medya hesapları ile beraber tüm kişisel bilgi ve verilerinizin ele geçmesine neden olabiliir.

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı