Diğer PlatfomlarLinkedIn

LinkedIn’den Nasıl İş Bulabiliriz?

İş için LinkedIn mi kullanıyorsunuz  ? Değilse, neden olmasın? LinkedIn, İngiltere’deki 15 milyondan fazla profesyonel tarafından kullanılıyor ve genellikle yeni iş bağlantıları araştırmaya yönelik ilk çağrı limanıdır. LinkedIn kullanmıyorsanız, değerli iş fırsatlarını kaçırıyor olabilirsiniz.

LinkedIn tam olarak nedir?

LinkedIn, bireylerin bir iş bağlantıları ağı oluşturabildiği ve işletmelerin bir şirket profili oluşturabildiği profesyonel bir sosyal ağdır .

Kişisel LinkedIn profiliniz

LinkedIn profiliniz profesyonel deneyiminizi sergilemek için bir yerdir. Profiliniz çalışma geçmişinizi, vasıflarınızı, becerilerinizi, projelerinizi ve hatta hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı içerebilir. Temelde özgeçmişinizin interaktif bir versiyonudur.

Kişisel profiliniz ne kadar eksiksiz olursa, arama sonuçlarında görünme olasılığı o kadar yüksektir. LinkedIn sayfaları, iş toplantıları ve röportajlardan önce kimlik bilgilerini incelemek için sıklıkla kullanılır, bu nedenle daha eksiksiz bir profil sayfası da becerilerinizi ve deneyiminizi daha iyi temsil eder.

LinkedIn'den Nasıl İş Bulabiliriz?
LinkedIn’den Nasıl İş Bulabiliriz?

LinkedIn Şirket Sayfası

Bireylere ek olarak, şirketler kendi LinkedIn profillerini de kurabilirler (  Cognique şirket sayfası gibi ). Şirket sayfaları, işletmeniz ve ürün ve hizmetler, çalışanlar ve kariyer fırsatları hakkında bilgi içerebilir. Kurulduktan sonra, diğer LinkedIn kullanıcıları şirket sayfanızdan güncelleme almak için takip düğmesini tıklayabilir. 

Vitrin sayfaları

Şirketler profillerine vitrin sayfaları da ekleyebilirler – örnek olarak LinkedIn’in pazarlama vitrin sayfası . Vitrin sayfaları, farklı bir ürün veya hizmet yelpazeniz veya ayrı bir sayfayı garanti etmek için yeterli içeriğe sahip farklı iş bölümleriniz varsa yararlı olabilir. 

LinkedIn nasıl kullanılır?

Yapı yetkisi için

Linkedin, otorite oluşturmak ve alanınızda bir düşünce lideri olarak bilinmek için ideal bir araçtır.

 • Profilinizi tamamlayın ve başkalarını sizi desteklemeye veya tavsiye etmeye teşvik edin.
 • Bağlantı ağınızı oluşturun – ağınızın boyutunu artırmak için iş arkadaşlarınızla ve iş yaptığınız veya iş yaptığınız diğer insanlarla bağlantı kurun.
 • İlgili gruplara katılın ve uzmanlık alanınıza faydalı girdiler sağlayın. Bilginizi açık bir tanıtım yerine yararlı bir şekilde göstermek için grupları kullanın. Eğer kendi niş için bir grup yoksa, her zaman bir tane kurabilirsin.
 • İçerik paylaşın . Ağınızla yararlı içerik paylaşmak için kişisel sayfanızı ve şirket sayfanızı kullanın.  
 • Makaleleri doğrudan LinkedIn’de yayınlayın. Şu ana kadar LinkedIn’in 313 milyon kullanıcısının sadece 1,5 milyonu platformda yayın yapıyor. Bu, kendinizi bir düşünce lideri olarak kurmak için mükemmel bir fırsat olduğu anlamına gelir. Başlamak kolaydır ve erişimini genişletmek için başka bir yerde yazdığınız makaleleri yeniden yayınlamak için LinkedIn’in yayıncılık aracını kullanabilirsiniz.
LinkedIn'den Nasıl İş Bulabiliriz?
LinkedIn’den Nasıl İş Bulabiliriz?

İş geliştirme

Doğru know-how ile LinkedIn’i stratejik bir iş geliştirme aracı olarak kullanarak harika sonuçlar elde etmek mümkündür.

 • Bir şirket sayfası oluşturun ve ürün ve hizmetlerinizle doldurun. Sayfanızdaki içeriği düzenli olarak paylaşın ve müşterilerinizden öneriler isteyin.
 •  Yeni fırsatlar bulmak için aramayı kullanın . Güçlü arama özelliği, tam olarak ilgilendiğiniz şirketlere veya bireylere inmenizi sağlar. Ayrıca, göz atmak istediğiniz aramaları da kaydedebilirsiniz.
 •  Reklamları yalnızca belirli sektörlerdeki veya şirketlerdeki kişilere hedeflemek için ücretli tanıtım kullanın . 
 • Sektörünüzdeki bilgileri arayın . Müşterilerin, potansiyel müşterilerin ve hatta rakiplerin profillerinden çıkarılabilecek çok sayıda yararlı bilgi var.
 • Toplantılardan önce araştırma umutları , profilinizi kimin görüntülediğini de kontrol edebilir, yeni potansiyel müşteriler bulabilirsiniz.
 • Ulaşılması zor potansiyel müşterilerle ilk temas kurmak için LinkedIn’in premium posta hizmeti Inmail’i kullanın .

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı