Diğer PlatfomlarLinkedIn

LinkedIn Nasıl Etkili Şekilde Kullanılır?

İş bulmak için LinkedIn’in tamamını etkili bir şekilde kullanıyor musunuz? LinkedIn, yüzlerce milyon kullanıcısı olan ve dünya çapında 200 ülke ve bölgeye ulaşan en iyi profesyonel sosyal ağ sitesi. İşe alım yapanların yüzde 87’si LinkedIn’i aday aramalarının bir parçası olarak kullanıyor. Bir profesyonel veya öğrenci olarak, network ağı kurmak ve iş fırsatları yakalamak için bu platformu kullanabilirsiniz. Eski ABD Başkanı Barack Obama bile bir zamanlar bir basın toplantısında, görev süresi dolduktan sonra iş bulmasına yardımcı olması için LinkedIn’e katılacağını söyledi!

Aşağıda, profesyonel ağınızı genişletmek ve kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkmak için LinkedIn’i en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinize dair bazı ipuçları verilmiştir.

Profilinizi Güncel Tutun

l Mevcut beceriler, hedefler ve hakkında kısımlarının kapsamlı olmasına dikkat edin.

l Son deneyimlerinizi vurgulayın.

Bir adayın profili hakkında en önemli nokta her şeyden önce özgünlüktür. Kendiniz olun, kim olduğunuzu gösterin. Bu sadece deneyimlerinizi ya da öz geçmişinizi sunmak demek değildir. Deneyimlerinizi, becerilerinizi, hedeflerinizi, bildiklerinizi, neyle ilgilendiğinizi belli etmek için daha dinamik bir yaklaşımdır. Bilgileriniz ne kadar eksiksiz ve güncel olursa, size daha fazla fırsat kazandırır.

Profil resmi olan LinkedIn üyelerinin sayfa görüntülenme alma olasılığı 14 kat daha fazladır. Becerilerini paylaşan kişilerin profillerinin görüntülenme sayısı 13 kat daha fazladır. Profilinizi güçlendirmek için LinkedIn’den seçebileceğiniz 45.000’den fazla beceri var. Bu yüzden iş verenlerin sizi fark etmesini istiyorsanız, profilinizi düzenli olarak güncellediğinizden, bir profil fotoğrafı eklediğinizden ve önemli becerilerinizi eklediğinizden emin olun.

LinkedIn Nasıl Etkili Şekilde Kullanılır?
LinkedIn Nasıl Etkili Şekilde Kullanılır?

Mevcut Beceri ve Hedeflerinizi Detaylandırın

LinkedIn’i doğru bir iş bulmak için kullandığınızdan emin olmak için mevcut becerileriniz ve hedefleriniz hakkında eksik bir şey şey bırakmayın. Mantıklıysa ana hedefinizi paylaşmak ve tüm becerilerinizi sayfanıza eklemek için başlık kısmını kullanın. İşverenler ve şirketler profilinizi incelerse, sayfanızı bir süredir güncellememiş olmak istemezsiniz.

 

Son Deneyimlerinizi Vurgulayın

Son deneyimlerinizi sayfanızı görüntüleyen kişilerin, özellikle de bağlantılarla ve şirketlerle aktif olarak etkileşime girdiğinizde herkesin açıkça görülmesini istersiniz.

LinkedIn Nasıl Etkili Şekilde Kullanılır?
LinkedIn Nasıl Etkili Şekilde Kullanılır?

Başlığınızı Güncelleyin

Fotoğrafınız, adınız ve başlığınız (fotoğrafınızın altında listelenir), kullanıcıların arama yaparken gördükleri tek öğelerdir. Başlığınız öne çıkmalı ve ne yaptığınızı veya ne tür bir pozisyon aradığınızı vurgulamalıdır. “Kamu sektöründe çalışan kimya mühendisi” gibi düz başlıklara kıyasla açık ve dikkat çekebilecek başlıklar seçmeye özen gösterin.

 

Eğer LinkedIn’i etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız, profilinizin yukarıda vurgulananlara ne kadar uyduğunu gözden geçirin. Gerekliyse bilgilerinizi ve sayfanızı revize edin. Çok kısa sürede sadece sayfa görüntülenme sayınızda bile artış olduğunu fark edeceksiniz.

 

Etiketler
Devamını Oku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı